Як зробити свій блог? Інструкція по створенню блога

Категорії статей: розкрутка та оптимізація ; 03.10.2010

Ви можете створити собі безкоштовний блог в спеціальних сервісах, типу LiveInternet, LiveJournal, Mail.ru і інших. Так... Але розробка свого особистого блогу має ряд переваг, таких як:

 • використання бажаного шаблону або власного дизайну;
 • нема потреби розміщувати ліву рекламу від сервісів у яких ви заводите блог, і в той же час існує можливість розміщення своєї реклами і додатковий заробіток на ній;
 • незалежність від сторонніх сервісів (збої в роботі, змін правил участі, видалення сервісу);
 • мати свій блог це все ріно що володіти своєю квартирою (будинком), де ви можете самі встановлювати правила, запрошувати гостей і наводити порядки, а от на "зйомній хаті" ви маєте багато прав?
 • Як зробити свій блог?

  Єдиним мінусом у власному блозі є складність зібрати велику аудиторію зацікавлених постійних читачів, але не дивлячись на це, плюсів набагато більше. У даній статті хотілося б детально розповісти про те, як зробити блог, встановити і налаштувати його, а також підібрати шаблон.

  Крок 1: Підбір і реєстрація домена

  Перше, що ви повинні зробити, перед тим, як створити блог - вибрати собі відповідне і вільне доменне ім'я. Зазвичай для цих цілей використовують зони .ru, com, com.ua, .net або .info, які доступні по ціні та добре індексуються всіма популярними пошуковими системами. Варто лише придумати унікальне ім'я домена, яке до того ж легко запам'ятовується. Проте, не ви одні такі розумні, і деколи приходиться ламати голову над іменем домену, бо більшість "смачних" імен вже давно зарєстровані.

  Для перевірки вільності доменних імен використовуйте спеціальні сервіси, сайти реєстраторів або хостинг-компаній, наприклад nic.ua. там же можна і зарєєструвати домен. Але варто таки ознайомитись з розцінками у інших реєстраторських контор.

  Домени в .com, .net і .info зонах у більшості реєстраторів коштують приблизно $10 в рік. (.info можна знайти за $1). Ціна на домени в зоні .ru в різних компаній має великий розкид цін і найекономніший варант це знайти реселера на спеціальних форумах, який займається саме цими доменами. Зазвичай, смачною вважається ціна 3$ за домен такого типу.

  Крок 2: Вибір хостингу для розміщення сайту

  Будучи прибічником використання зарубіжного хостингу, я звичайно ж порекомендую використовувати саме такий хостинг, він в більшості випадків дешевше вітчизняного і має ряд переваг. Однак, з іншого боку, ринок вітчизяного хостингу знаходиться у постійному розвитку і якість послуг постійно покращується. Якщо брати відомі компанії, то можна перерахувати наступні: MasterHost, McHost, PeterHost і т.д.

  При виборі хостингу, майте на увазі, що вам потрібна буде підтримка PHP 4.3+ (якщо встановлюватимете стандартні двигунці блогів), підтримка MYSQL 4.0+, і мінімум 100Мб дискового простору. Рекомендується використовувати операційну систему Linux або FREEBSD зі встановленим сервером Apache (бажано з підтримкою модуля mod_rewrite) або nginx, проте підійде і Windows.

  Крок 3: Вибір двигунця (CMS) для нового блогу

  Отже, ви вже підібрали доменне ім'я, зареєстрували його і купили хостинг. Наступний крок - це вибрати готовий двигунець і зробити на нім ваш майбутній блог.

  Як двигунець можна використовувати ряд спеціально призначених CMS, наприклад, WordPress або TextPattern. Дехто вважають за краще використовувати інші CMS , наприклад Drupal або Joomla. Якщо ви новачок в цій справі, то рекомендується використовувати WordPress. Ця CMS призначена саме для ваших цілей, вона має безліч спеціальних плагінів для блоггерів, легко налаштовується і постійно підтримується коммандою розробників, а також що має купу безкоштовних шаблонів на будь-який смак.

  Далі мова піде про те, як встановити і налаштувати блог на WordPress - найпопулярнішої CMS в блогосфері.

  Крок 4: Установка і налаштування WordPress

  Для установки двигунця вам необхідний доступ до сайту через Shell або FTP, текстовий редактор, FTP клієнт і веб-браузер :)

  1. Викачайте останню версію WordPress і розпакуйте архів. Скачати можна будь-де, наприклад на wordpress.ru.

  2. Створіть базу даних для двигунця на вашому сервері. Зазвичай це робиться через панель управління хостингом, де треба створити базу MYSQL і користувача для неї (зазвичай для цих цілей використовується phpMyAdmin).

  3. Перейменуйте файл wp-config-sample.php у wp-config.php.

  4. Відкрийте wp-config.php у текстовому редакторі і заповніть змінні які відповідають даним із вашої бази даних. Зазвичай необхідно заповнити лише перших три рядки.

  // ** MYSQL налаштування ** //
  define(‘DB_NAME’, ‘dbnamehere’); // ім'я бази даних
  define(‘DB_USER’, ‘usernamehere’); // ім'я користувача MYSQL
  define(‘DB_PASSWORD’, ‘yourpasswordhere’); // .пароль
  define(‘DB_HOST’, ‘localhost’); // в 99% випадків цей параметр міняти не треба
  define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’); // кодування бази, теж міняти не варто
  define(‘DB_COLLATE’ ‘);
  // Ізменіє SECRET_KEY на яку-небудь унікальну англ. фразу
  // не обов'язково її запам'ятовувати, просто що-небудь згенерувати
  define(‘SECRET_KEY’, ‘Put your unique phrase here’); // внесіть тут які-небудь зміни

  5. Розмістіть файли WordPress з створенним конфігом в потрібну теку на сервері (головний каталог).

  6. Запустіть інсталяційний скрипт набравши у браузері http://вашблог.ру/wp-admin/install.php .

  От і все, WordPress інстальований! Якщо вам потрібний більш детальніший мануал по установці, тоді читайте інструкцію на офіційному сайті.

  Крок 5: Пошук і установка бажаного шаблону

  WordPress підтримує роботу з темами, дозволяючи легко змінювати, встановлювати заново теми, міняючи при цьому дизайн. Вам не треба розробляти свою власну тему для вордпресс, оскільки їх вже існує безліч і вам необхідно лише підібрати собі ту, яка вам більш всього личить по дизайну і смаку. Безкоштовно викачати теми для WordPress можна будь-де, варто лише набрати в яндексі чи гуглі запит "шаблони WordPress".

  Після того, як ви викачаєте тему, залийте її по FTP на ваш сервер в теку /wp-content/themes/. Після, зайдіть в панель управління блогом в розділ “Дизайн” - “Теми”. У списку тим знайдіть ту, яку закачали на сервер і клацніть на її картинці. Якщо тема не активувалася, тоді у верхньому правому кутку натискуйте кнопку “Активувати”.

  От і все! І останнє: пам'ятайте, що краще самому мати блог, чим дозволяти йому мати вас :)

  По зовнішнім джерелам

  Раніше Пошукові трюки | Пізніше Проводимо аудит внутрішньої структури сайту програмою Xenu Link Sleuth

  Залишити коментар

  Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.83MB | 0.28Sec ad Google