Як встановити лічильник відвідуваності на сайт

Категорії статей: розкрутка та оптимізація ; 21.07.2010

Після створення сайту або в процесі роботи над ним власники сайтів бажають отримувати інформацію про відвідувачів: скільки чоловік відвідало сайт за певний проміжок часу (день, тиждень, місяць), звідки вони прийшли, за якими ключовими словами шукали в пошукових системах та ін. Для створення лічильника відвідуваності на даний момент немає необхідності придумувати певні скрипти, оскільки вже є безліч сервісів, спеціально призначених для вирішення цієї проблеми.

Як встановити лічильник відвідуваності

У мережі Інтернет існує дуже багато служб, які надають код лічильника відвідувачам сайту. До них можна віднести статистику від LiveInternet, Google Analytics, лічильники від Rambler і Mail.ru, TopStat, HitCounter, MyCounter та інші. У статті описані кроки, як поставити лічильник на свій сайт від двох сервісів: Li.ru і Google Analytics.

Установка лічильника LiveInternet

Для того, щоб встановити у себе на сайті лічильник від LiveInternet, необхідно зареєструвати сайт в їх системі. Для цього потрібно перейти за адресою http://www.liveinternet.ru/add і заповнити необхідні поля.

У полі “Адрес“ введіть повну адресу вашого сайту. Поле “Синоніми“ дозволяє вводити аліаси сайту (різні варіанти адрес або дзеркал). Якщо у вас лише одна версія сайту, доступна лише по введеному URL , тоді поле синонімів можна залишати порожнім.

У полі “Назва“ треба вказати назва сайту, яка потім фігуруватиме в рейтингу сайтів на li.ru (наприклад "блог про бджіл". Email і пароль використовується для подальшої аутентифікації власника лічильника в системі і для редагування параметрів лічильника.

Ключові слова: слова, які описують ваш ресурс (через пропуск або кому). Вони використовуватимуться при пошуку по рейтингу сайтів.

Доступ до статистики: ви можете заборонити перегляд статистики вашого сайту іншими користувачами. Для доступу до статистики ви повинні будете використовувати пароль.

Якщо ви не хочете отримувати новини від сервісу LiveInternet по email, тоді варто прибрати галочку з поля “Підписка“.

Поле “Мова“ дозволяє вибрати мову вашого сайту і впливає на те, в якому мовному рейтингу братиме участь сайт і на якій мові висилатиметься статистика по email.

Ви можете брати участь в рейтингах LiveInternet, для цього в полі “Участь в рейтингах“ виберіть найбільш відповідну для вашого сайту категорію.

Після заповнення всіх полів натискуєте кнопку “Далі“.

На другому кроці ви можете перевірити правильність заповнення полів і повернутися до редагування, або, якщо все введено правильно, зареєструвати таки ваш сайт. Після успішної реєстрації ви зможете встановити код лічильника на своєму сайті, вибравши необхідний вигляд кнопки.

Код, який ви отримаєте, необхідно вставити у ваші HTML сторінки в будь-яке місце в межах тега <body>. Після установки коду ви зможете дивитися статистику сайту перейшовши за адресою http://www.liveinternet.ru/stat/вашсайт.юа, або ж просто клацнувши по лічильнику на вашому сайті. Вхід в панель управління li і налаштуваннями лічильника знаходиться за адресою http://www.liveinternet.ru/stat/.

Установка лічильника від Google Analytics

Для того, щоб встановити у себе код від Google Analytics, необхідно зареєструватися в системі Google (отримати аввкаунт), або, якщо у вас вже є аккаунт (наприклад, пошта на GMail), тоді просто введіть логін і пароль від свого аккаунта у формі аутентифікації, тобто увійдіть в систему та перейдіть по посиланню http://www.google.com/analytics/

Для додавання першого сайту в свій аккаунт, клацайте кнопку “Реєстрація”. На наступному кроці вам запропонують ввести адресу сайту, назву його у вашому аккаунті, мову і часовий пояс.

Після налаштування аккаунта буде можливість додати також інші сайти в систему для відстежування відвідуваності і багатьох інших параметрів.

Заповнивши контактну інформацію на наступному кроці прочитайте умови використання сервісу, підтвердите, що ви згодні з ними і тисніть кнопку “Створити новий аккаунт”.

Після цього вам нададуть код лічильника, який неободимо вставити де-небудь на своєму сайті (на всіх сторінках, які необхідно відстежувати) в межах <body>.

Варто відмітити, що не слід включати в HTML декілька фрагментів коду одночасно, інакше статистика може бути не точною. Після установки коду через приблизно 5 годин ви отримаєте доступ до звітів, де можна буде переглядати кількість відвідувачів, іх джерела , ключові слова, сторінки входу, типи браузерів і т.п. Google Analytics, на мій погляд, сьогодні є найпотужнішим сервісом для аналізу сайту, як для новачків, так і для професійних гуру SEO.

По зовнішнім джерелам

Раніше Список пошукових ботів для User-agent в robots.txt | Пізніше Вибір хостингу - практичні поради і рекомендації

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.8MB | 0.07Sec ad Google