Як вибрати тематику для сайту

Категорії статей: ; 06.01.2013

Вибір тематики - один з ключових моментів в створенні сайту. Майже все веб-майстри встають перед питанням вибору тематики.
Багато хто радить створювати сайт тієї тематики, яка найближче авторові, тематику в якій він розбирається або цікавиться. Напевно, в якихось випадках це правильно. Сайт, який зроблений з любовю (якісні статті, які написав сам автор, хороший дизайн і т.д), сміливо може називатися СДЛ. Але в нашому випадку, нас цікавить прибуток, а оскільки найчастіше нам ближче некомерційна тематика, то сайт буде приносити не так багато грошей, як нам хотілося би.

Уявіть, що ви любите паркур і створили сайт про паркур. Вийшов хороший СДЛ з якісною і цікавою інформацією. Але от біда, коли ви вирішили повісити контекстну рекламу, ви отримуєте низький CTR. Тому що рекламодавців у вибраній тематиці майже немає, і на сайті показуються нерелевантні контекстні оголошення.

Звичайно, відвідувач, який цікавиться паркуром не стане клацати на оголошення типу «Як схуднути за літо» або «Ким ти був в минулому житті». Оскільки ми створюємо сайти не лише для контексту, але і для продажу вічних посилань, потрібно задуматися над тим, на сайтах яких тематик більш охоче купуватимуть посилання рекламодавці. А значить першим кроком у виборі тематики сайту буде аналіз топових тематик.

Топ тематик

Деякі сервіси і біржі проводять дослідження, в яких виділяють топ тематик. Наприклад, Бігун дозволяє поглянути топ 25 розділів, в яких відмічена найбільша активність серед рекламодавців. Ось, найактивніші сегменти ринку в сервісі контекстної реклами «Бігун» (за 1-й квартал 2010 року)


Як бачимо, найпопулярніші розділи це:
Авто, Нерухомість, Медицина, Послуги фінансові, Промислові товари
Ремнот житла, Краса і здоров'я, Особисті речі, Зв'язок, Меблі.

Отже цей список дає, скажімо так, основу для роздумів над тематикою свого майбунього сайту.
Коли з розділом (або тематикою) визначилися, потрібно вибрати власне тему сайту. Не бажано створювати портал, тема якого охоплюватиме весь розділ (наприклад, автопортал). Краще вибрати вужчу тему з розділу. У вузьких тематиках менше конкурентність, а отже просувати такий сайт легко.

Вибрати тему сайту

Якщо розділ вибрати не проблема, то придумати тему для сайту завдання вже поскладніше. У виборі вужчої теми, нам допоможе Яндекс.Каталог . Тут ми можемо пройтися по розділах, оцінити конкурентів з кожного розділу, оцінити приблизий трафік і вибрати на основі всіх даних “свою тему».

Наприклад, ми вибрали розділ «Медицина». У ЯК, медсайты знаходяться в категорії Дом/ Здоровье/

Тут вже вибирайте один з підрозділів, наприклад:

Дом/ Здоровье/Народная и нетрадиционная медицина/ Траволечение
І так далі.

Система, сподіваюся, зрозуміла.
Не варто вибирати тему, де дуже мало ключових слів. Подумайте про те, що ви (або копірайтер) постійно наповнюватимете сайт статтями, тобто потрібно аби було про що писати з тематики. Також можете приблизно оцінити число трафіку за ключовими словами. Для цього дивіться на число показів ключових слів (wordstat.yandex.ru).
Всім зрозуміло, що найвигідніше вибирати комерційні тематики - в них більше рекламодавців і високі біди (ціна кліка), а отже і заробіток від рекламі буде вищий. Хоча, якщо робити упор тільки на продаж вічних посилань, то можете створювати сайт не комерційної тематики. Наприклад, можна створити розважальний сайт.

Як взнати, чи є рекламодавці у вибраній темі?

Взагалі майже у всіх комерційних тематиках є рекламодавці. Десь їх багато, десь не дуже. Аби поглянути чи є рекламодавці можна скористатися direct.yandex.ru/search або просто вписати в пошуковий рядок Яндекса один з ВЧ запитів або назву теми в ПС (Гугл або Яндекс) і поглянути на контекстні оголошення. Також вписати цей запит в Google пошук.

Приклад:

Введіть в пошук “Нетрадиційна медицина”, отримаєте результат (я отримав 16 оголошень). У пошуку Гугла ввів теж саме і справа побачив оголошення по темі. Тобто з контекстом все нормально. Якось так. .

Сподіваюся після цього поста, у вас не буде питання «як вибрати тематику сайту?». Підійдіть до вибору тематики і теми сайту серйозно. Від цього якоюсь мірою залежить життя і доля сайту, а також об'єм робіт і засобів, які потрібно буде вкласти в просування сайту.
Раніше я постійно не міг придумати на яку тему зробити сайт. Більш всього заважав страх бути неконкурентоздатним і проблема тем для контента. Зараз я роблю простіше. У ЯК або випадково знаходжу сайт, який дуже сподобався з тематики, ідеї і вмісту, на основі його з'являються ідеї, як зробити такий же сайт, лише краще.
Загалом, дивіться, як роблять інші і думайте, що можете зробити ви і чи можете зробити краще. ну, і звичайно ж робіть - головне почати.

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 1.2MB | 0.02Sec ad Google