Встановлюємо на сайті лічильники відвідувань

Категорії статей: розкрутка та оптимізація ; 10.07.2009

Отже, ось ви створили сайт і вже не терпиться якнайшвидше закачати його в інет. По собі знаю, як це.
Але про все по порядку.

Для початку ваш сайт має бути повністю готовий, тобто щоб усі розділи сайту працювали (ну і статті на них були, хоча б 2-3 - для початку, потім необхідно буде періодично їх додавати). Користувач, зайшовши на ваш сайт і побачивши напис типу "Розділ на стадії розробки" (на ремонті, реконструкції і т.д), просто у наступний раз на ваш сайт не зайде.

Ну а навіщо перевіряти, проведений там ремонт чи ні, якщо й так є купа сайтів, на яких такого "ремонту" немає.

Потім додаємо сайт у пошуковики (де тільки можливо), при цьому я б радив опис сайту робити максимально відповідним його тематиці та змісту - краще один раз попрацювати, а потім це буде працювати на вас.

Після перерахованих вище дій власникові сайту хочеться знати, наскільки він популярний і яка в нього відвідуваність. Ось для цієї мети і потрібні так звані лічильники відвідуваності сайту. На будь-якому ресурсі є такі лічильники, які представляють собою картинку (зазвичай вона прямокутна) з логотипом служби, яка і підраховує статистику відвідуваності.

Кожна служба (сайт, компанія), яка пропонує даний сервіс, вимагає, щоб її лічильник знаходився на всіх сторінках, для яких потрібна статистика відвідуваності. Найкращими на данний момент вважаються послуги від Liveinternet.ru, mail.ru та Google - там все дуже просто і ясно: заходите на їхній сайт, реєструєтеся (причому можна завести акаунти для різних сайтів ), додаєте свій сайт - вам дають номер акаунта, після вибору типу і кольору лічильника вам дають шмат html-коду, який і потрібно поставити на вашу сторінку. Раджу ставити 2 лічильника..на всяк випадок і для білшь надійної статистики відвідувань.

Якісні лічильники, як правило, надають можливість переглядати статистику по наступним категоріям:

Кількость хостів, хітів, відвідувачів, сесій на ваш сайт.
Сторінки, з яких перейшли на ваш сайт.
Каталоги/рейтинги, з яких перейшли на ваш сайт.
Пошукові системам, з яких знайшли ваш сайт.
Пошукові слова, по яких знайшли ваш сайт.
Популярність сторінок вашого сайту.
Переходи по сторінкам вашого сайту.
Точки входу і виходу з вашого сайту.
Глибина перегляду сайту.
Час перегляду сайту.
Інформація про комп'ютери, з яких увійшли на ваш сайт: операційні систем, браузеры, розширення екрану, глибина кольору, використання Cookies, використання JavaScript та ін.
Інформація про відвідувачів: IP адреси, міста, країни.

Все це можна взнати абсолютно безкоштовно. Якщо ж вам цього мало, існують додаткові, але вже платні послуги. Вони надають ще детальнішу статистику відвідувань вашому сайту. Але мені здається і безкоштовних послуг вистачить. Хочу обмовитися, що детальну статистику можна отримати лише тоді, коли ви ставите на сторінці відповідний лічильник, що підтримує збір цієї статистики, а не спрощену його версію.

Тепер розглянемо, як можна скористатися даною статистикою відвідувань для розкрутки свого сайту.

Дуже важливо знати по яких посиланнях заходять на ваш сайт. Знаючи дану інформацію, ви можете направити ваші сили і засоби на збільшення відвідуваності з тих сайтів з яких до вас приходять і припинити взаємодію з сайтами, які мають низьку віддачу.
Наприклад, ви подаєте оголошення на дві дошки оголошень. З першої до вас приходять відвідувачі, а з другої відвідувань немає. Так чи варто витрачати свій час наступного разу і давати оголошення на другу дошку? Краще вже подати відразу два оголошення на першу дошку.

Також можна взнати пошукові запити по яким до вас приходять відвідувачі, та користуючись цією інформацією більш ретельно оптимізувати сайт по тому чи іншому ключовому слову.

Знаючи популярність сторінок, ви можете на них розмістити посилання на інші сторінки. Таким чином ви збільшите глибину перегляду вашого сайту.

Знаючи час перегляду вашого сайту, ви зможете оптимізувати ваше перебування в мережі, наприклад для спілкування з своїми відвідувачами через гостьову книгу, форум, чат.

Якщо ви використовуєте в своєму сайті цікаві задумки, у вигляді використанні графіки, JavaScript, Cookies, то вам напевно буде цікаво взнати чи підтримують комп'ютери відвідувачів дані функції. Буде прикро, якщо ви витратите багато часу і можливо навіть грошей для створення вашої сторінки, а вона некорректно виглядатиме на комп'ютері відвідувача . Повірте це не додасть вам відвідувань.

Якщо ви займаєтеся бізнесом в мережі або ваш сайт є інтернет-представництвом вашого реального бізнесу, то вам буде цікаво з яких міст до вас приходить більша кількість відвідувачів. Це надасть вам цінну інформіцію щодо георафіїї попиту на ваш продукт або послугу.

Крім того, ви можете дізнатися цю інформацію (звичайно не в тому об'ємі в якому вона відома власникові сайту) про інші сайти, у тому числі і про ваших конкурентів. Ця інформація допоможе вам в розкрутці власного сайту.
Наприклад, знаючи посилання з яких приходять на сайти-конкуренти, ви можете подати там рекламу на свій сайт.

По зовнішнім джерелам

Раніше Заробіток з Google Adsense - 40 рекомендацій по збільшенню прибутку | Пізніше Секрети правильної розкрутки сайтів простими словами

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.87MB | 0.19Sec ad Google