Вибір хостингу - практичні поради і рекомендації

Категорії статей: розкрутка та оптимізація ; 22.07.2010

Комусь до вподоби коли "багато букв", а когось це лише дратує. Для дратівливих наступний абзац.


Хостинги якими я особисто користуюся:

Платні:
1. http://webhost1.ru - я би назвав це майже безплатним хостингом))
Тарифів багато, ось деякі:
$3.00$ - 3000МБ/30 сайтів
$5.00$ - 5000mb/50 сайтів

Дата-Центри у Германії отже пінг для України достить маленький, працює швидко, не падає. На ринку вже пару років. Проблем не мав з ним, техпідтримка свою справу знає. Але головне це ціна!

2. http://ihc.ru/ - дуже надійний і, безумовно, трастовий хостинг.
Приклади тарифів:
4$ - 1000mb/3 сайти
13$ - 10000 Мб/25сайтів

Хостинг має філіал у Росії та Україні (http://ihc.com.ua), отже хороший пінг і для Росії і для України. На ринку вже декілька років. Проблем з ним не мав, техпідтримка ввічлива та швидка.

Безоплатні хостинги:
1. http://topua.net/ - мага-шара, цим користуються дорвейщики, тому хостинг періодично падає. Хостинг досить тормозний але всі скрипти працюють, проблем с перегрузом не виникає і т.п.
Пропонують 300мб диск/1сайт + посилання в шапці сайту

2. http://ho.ua/ - теж шара, але з обмеженнями - за перегруз швидко закривають або пропонують переїхати на платний варіант. Є серйозні обмеження в роботі скриптів (наприклад в ЦМС-ках можуть не працювати деякі фічі). В будь-якому випадку на платний варіант запропонують перейти через деякий час (декілька місяців), такі там правила. Хостинг досить стабільний та швидкий.
Пропонують 1000мб диск/1сайт + текстове посилання в шапці сайту.

Якщо ви нічого не зрозуміли з вищеприведеного, читаємо далі..


Вибір хостингу - дуже важливий момент для власника сайту. Стабільно працюючий хостинг - застава успішного розвитку сайту. Якщо сайт часом недоступний або повільно завантажується, то його розвиток і просування стає проблематичним.

Відразу хочу сказати, що ідеального хостингу не існує. Ваше відношення до будь-якого найчудовішого хостингу може кардинально змінитися протягом п'яти хвилин. Для цього потрібно небагато - безграмотних дій техпідтримки, безпідставного блокування Вашого аккаунта і т.п.

Вибір хостингу

Ще один висновок - хороший хостинг не може бути дешевим. Краще не брати дешевий хостинг - скупий платить двічі, ця приказка добре відображає процесс вибору хостингу.

І ще один висновок - не кладіть всі яйця в одну корзину, не розміщуйте всі сайти на одному хостингу. Якщо сайтів декілька, краще використовувати декілька хостингів, а не один. Важливо мати резервий плацдарм, і в разі чого швидко перекинути сайти з одного хостингу на іншій. Маючи декілька хостингів, намагайтеся не забивати їх сайтами “під зав'язку” - хай завжди буде вільне місце для розміщення ще декількох сайтів.

Спершу потрібно визначитися, хостинг з якими параметрами вам потрібний. Якщо у вас новий сайт і ви лише починаєте його розвивати, то в більшості випадків вам вистачить тарифу з мінімальними характеристиками.

Якщо Ваш сайт працює на двигунці (CMS), то в більшості випадків знадобиться підтримка хостингом PHP і MYSQL. Якщо ваш сайт працює на файлах, то досить підтримки PHP. Якщо ж ваш сайт - просто набір html сторіночок, то підійде мінімальний тариф без підтримки PHP.

Зараз більшість хостерів пропонують безкоштовний домен при оплаті хостингу на декілька місяців. Звучить нібито принадно, але це досить спірна альтернатива. Домен реєструється на Вас, начеб все чудово. Але якщо ви захочете змінити хостинг, вам доведеться у результаті заплатити за домен в подвійному розмірі.

Тому бажано реєструвати домени безпосередньо у офіційних реєстраторів типу nic.ua і r01.ru. Вартість домена в зоні ru там в районі 10-15$. Можна знайти сервіси з продажу доменів і по 3$ , але я вважаю за краще на доменах не економити і спати спокійно.

Часто при описі тарифів хостингу пишуть “необмежений трафік”. Правда життя така, що необмеженого трафіку не існує. Поки Ваші сайти укладаються в певні рамки - все буде нормально, як тільки перевищуватимуть ліміти - Вас попросять перейти на дорожчий тариф.

Є ще момент - часто пишуть на кшталт “7 віртуальних хостів” (це те ж саме, що і кількість сайтів) і “5 баз даних”. Якщо кількість баз даних менше кількості сайтів, то це значить, що якщо у Вас 7 сайтів на двигунцях (наприклад, 7 блогів на Wordpress), то цей тариф забезпечить розміщення лише 5 сайтів (по числу баз даних) - для кожного сайту на двигунці потрібна своя база даних.

Коли ви визначилися з параметрами хостингу, який вам потрібний, можна приступати до підбору відповідних хостерів. Я вважаю за краще заносити в закладки тих хостерів, про які зустрічаю позитивні відгуки. Причому відгук відгуку не рівня. Намагайтеся відрізняти відгуки для піару і щирі відгуки користувачів, які реально мали справу з тим або іншим хостингом.

Я також зрозумів одну річ - коли спеціально починаєш шукати хостинг і читати про нього відгуки, то зустрічаєш прямо протилежну інформацію. Одні цей хостинг хвалять, інші навпаки - сварять. Визначитися інколи дуже важко - про будь-якого хостера можна знайти і позитивні, і негативні відгуки. Тому тепер я збираю інформацію про хостинги поступово, заносячи заслання в закладки - так простіше оцінити інформацію.

До речі, якщо про хостинг немає жодних відгуків, то не раджу з ним зв'язуватися. Відсутність відгуків в інтернеті говорить про те, що і діяльності як такої компанія не вела.

Звичайно, частина відгуків носить рекламний характер, тому раджу спочатку зібрати всю доступну інформацію про який-небудь хостинг, аби робити висновки.

Відгуки про хостерів можна шукати наступним чином.

 • 1) Можна набрати в пошуковій системі адресу сайту хостера і додати слова “відгук”, “проблема”, наприклад:

  site.ru відгук

  site.ru проблема

  Так можна швидко знайти свіжу інформацію про хостинг.

 • 2) Можна почитати відгуки на сайті, присвяченому хостерам - hostobzor.ru (розділ "Відгуки клієнтів"). Там же можна підібрати відповідний тариф хостингу. Ще один корисний сайт з відгуками про хостинги - hosting101.
 • 3) Можна почитати форуми вебмайстрів про хостинг:

  розділ на cерчі (searchengines.ru)

  розділ на Mastertalk

 • 4) Можна ще використовувати такий метод. Він підходить, наприклад, в разі, якщо у Вас планується велика відвідуваність, сайт працює на певному двигунці (наприклад, Drupal, Data Life, Wordpress, SLAED, і т. д.) і вам потрібно взнати, на якому саме хостингу і тарифі розміщений той чи інший сайт на такому ж самому двигунці. Знайти такі сайти, як у вас, можна на форумах підтримки того або іншого двигунця (до речі, там можна знайти теми про то, хто на якому хостингу розміщує свої сайти).

  Хостера можна визначити за whois інформацією. Для цього введіть назву домена (без http://) на сервісі http://nic.ru/whois/ і по ns сервера побачите, на якому хостингу розміщується цей сайт:

  nserver: ns1.сайт хостера.com.
  nserver: ns2.сайт хостера.com.

  Там же буде контактний e-mail власника, на який можна написати лист з проханням написати пару слів про хостера і тариф.

 • Вивчивши отриману інформацію, виберіть декілька найбільш відповідних хостингів. Тепер можна приступати до написання листа до хостера. Без попереднього листа хостеру відразу купувати хостинг не раджу - за будь-яким барвистим та чудовим сайтом і принадними тарифами може ховатися зовсім не те на що ви очікували.

  По доброзичливості відповіді хостера, та по її оперативності і готовності допомогти вже можна робити деякі висновки на користь того або іншого хостера.

  Я рекомендую писати хостерам пізно увечері в суботу. Чому саме в суботу? Тому що це дозволить оцінити, як швидко відповість техпідтримка. Якщо ваш сайт стане недоступним вночі у вихідні, то вам не доведеться чекати відповіді техпідтримки до ранку понеділка.

  У листі раджу поставити яке-небудь питання, наприклад “Яка версія PHP у Вас стоїть?”, “Яке у Вас обмеження по використовуваній пам'яті на процес?” і т. д.

  Звичайно, вибір варто робити на користь того хостера, який швидше та докладніше відповість.

  Ще такий момент - внаслідок того, що будь-який хостер може з “хорошого” перейти у розряд “поганих”, то раджу оплачувати хостинг щомісячно, не дивлячись на те, що при оплаті на тривалий термін надаються знижки. В цьому випадку при необхідності термінового переїзду у вас не буде проблем з поверненням невикористаних засобів (таке трапляється).

  Бажаю Вам якісних, стабільних і чуйних хостерів!

  По зовнішнім джерелам

  Подписаться на RSS комментариев к этой записи

  Раніше Як встановити лічильник відвідуваності на сайт | Пізніше Особливості розвитку і просування форумів - частина 2

  Залишити коментар

  Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.84MB | 0.1Sec ad Google