Що таке хостинг - вибір хостинга

Категорії статей: шо це таке ; 03.05.2010

Хтось любить коли "багато букв", хтось не дуже. Для останніх наступний абзац може стати єдиним на цій сторінці.


Отже, хостинги якими користувався:

Платні хостинги:
1. http://webhost1.ru - досить дешевий та надійний хостинг.
Тарифів багато, ось деякі:
$3.00$ - 3000МБ/30 сайтів
$5.00$ - 5000mb/50 сайтів

Дата-Центри у Германії отже пінг для України достить маленький, працює швидко, не падає. На ринку хостинг-послуг вже декілька років. Проблем з ним не мав, техпідтримка свою справу знає. А головне - ціна!

2. http://ihc.ru/ - дуже надійний і, безумовно, трастовий хостинг.
Приклади тарифів:
4$ - 1000mb/3 сайти
13$ - 10000 Мб/25сайтів

Хостинг має філіал у Росії та Україні (http://ihc.com.ua), отже хороший пінг і для Росії і для України. Хостинг на ринку декілька років. Проблем з ним не мав, техпідтримка реагує швидко.

Безплатні хостинги:
1. http://topua.net/ - тотальна "шара", цим користуються дореєбудівники які массово заливают туди свої творіння, тому деколи "падають" сервера від перегрузу. Дорвейщиків банять, дорвеї видаляють, сайти лежать. Проте, як нескладно здогадатися, досить демократичний хостинг - за дрібниці (наприклад за нагрузку) не прикривають. Дають 300мб диск/1сайт на аккаунт + потворний баннер в шапці сайту (а що ви хотіли), який можна зняти за 1 бакс\місяць

2. http://ho.ua/ - теж шара, але там досить строго, за нагрузку швидко прикривають або пропонують перейти на платний варіант. Також існують обмеження в плані роботи скриптів, частина з них непрацює. Отже халява, але в любому випадку на платний варіант доведеться переходити рано чи пізно, такі там правила. Дають 1000мб диск/1сайт на аккаунт + текстове посилання в шапці сайту .

Якщо ви нічого не зрозуміли з вищеприведеного, читаємо далі..


Сьогодні досить часто в розмовах людей звучать дивні терміни: "хостинг", "провайдер", "домен", "трафік" і подібні до них.

У даній статті ми поговоримо про те, що ж означає загадкове слово "хостинг", яке часто зустрічається в прайс-листах і рекламних буклетах. Ви дізнаєтеся про те, які види хостингу бувають, і що потрібне саме вам для тих або інших завдань.

що таке хостинг

Термін "хостинг", як і більшість інших слів, з інет-сленгу, прийшло з англійської мови і походить від слова "host". В цього слова є декілька значень: основний пристрій, господар, головний комп'ютер і...ви не повірите - власник заїжджого двору. Останній варіант,як це не дивно, найбільш близький до правильного тлумачення терміну "хостинг". Адже під "хостингом", як ви вже могли здогадатися, розуміється розміщення вашого сайту в інтернеті.

Чому виникла необхідність в хостингу? Наприклад , ви створили сайт на своєму комп'ютері. Тепер перед вами постає питання - як цей сайт розмістити в інеті, щоб будь-який відвідувач у будь-який час міг отримати до сайту доступ? Можна, звичайно, зробити так аби сайт завантажувався прямо з вашого компютера. Але це досить проблематично. По-перше, ваш комп'ютер повинен цілодобово бути включенним, постійно мати з'єдання з інтернетом, і це з'єднання повинне бути надшвидкісним - адже якщо, припустимо, 50 чоловік зайдуть на ваш сайт, то швидкості звичайного з'єднання може не вистачити. Це вже не кажучи про те, що вам необхідно буде використовувати для організації такої системи досить складний софт. .

Як бачимо, розміщення сайту на вашому власному комп'ютері пов'язане з деякими, м'яко кажучи, проблемами і витратами. Але є спосіб, який дозволить вам позбавитися від головного болю на цю тему. Даний спосіб і називається - хостинг. В цьому випадку ваш сайт фізично розташовується не на вашому комп'ютері, а на сервері фірми, яка надає послуги з хостингу, тобто по розміщенню вашого сайту в інтернеті. Причому коштує ця послуга вельми недорого, а крім того, є досить велика кількість фірм, які послуги хостингу надають взагалі безкоштовно.

Давайте поговоримо про те, що входить в хостингові послуги, які з них вам знадобляться, а які ні, скільки зазвичай це все коштує і з якими проблемами вам доведеться зіткнутися.

Річ у тому, що хостинг - поняття досить широке. Тому, перш ніж ви вибиратимете собі "хостера" - фірму, що надає подібні послуги, - вам слід чітко собі уявити, що саме вам необхідно.

Самий елементарний вигляд хостингу - це виділення місця під сайт. Тобто хостер надає вам певний простір на свому жорсткому диску (зазвичай в діапазоні від 20 до 300 мегабайт). В такому випадку вважається, що сайт невеличкий та простий, і ви не застосовуєте додаткові засоби, наприклад бази даних, скрипти (програм, що виконуються на сервері) і метод генерації сторінок у динамічному режимі.

Якщо ви створюєте звичайнісіньку home-page (інформація про вас, про ваші захоплення і т.п.), то подібний хостинг вам підійде. Ви гордо запускаєте який-небудь відомий редактор, наприклад FrontPage, або берете просту CMS (зараз сайти досить просто побудовуються за допомогою Content Managment System (CMS)), і своїми власними руками створюєте свій сайт, після чого закачуєте її на сайт провайдера і повідомляєте всім знайомим адресу, по якій цю сторінку можна знайти в інтернеті.

До речі, в різних видах хостингу по-різному вирішується питання закачування вашої сторінки на сервер хостера. Ідеальний варіант - коли ви маєте можливість закачати свою сторінку по FTP (через протокол передачі файлів). В цьому випадку ви можете використовувати будь-який зручний FTP-клиент (на мій погляд, краще всього використовувати ftp-клієнт програми FAR: при цьому ваша сторінка на сервері хостера виглядає як звичайна директорія, куди ви можете копіювати файли у звичайному порядку) Це дозволяє переглядати файли вашої сторінки на сервері, видаляти їх, редагувати, а також копіювати файли з вашого комп'ютера на сервер хостера.

В деяких випадках FTP-вхід не надається, і це означає, що вам доведеться закачувати свої файли через спеціальну веб-форму, що досить незручно. Інколи буває, що від вас потрібно буде запакувати всі файли в архів, після чого закачати на сайт хостера архівний файл, який потім буде розгорнутий спеціальним програмним забезпеченням. Зрозуміло, всі ці збочення ні до чого, і вам слід вибирати такий вид хостингу, при якому надається нормальний FTP-вхід.

Окремо хочу сказати про так званий безкоштовний хостинг - коли вам надається місце під вашу сторінку на одному з крупних серверів (причому це місце може бути навіть вельми значним і навіть необмеженим), причому грошей за цю послугу з вас не беруть. Недовірливих користувачів, які розуміють, що безкоштовний сир буває лише в одному єдиному місці - мишоловці, повинен заспокоїти: ви дійсно можете розмістити там свою сторінку, і вам за це не доведеться платити. Але з іншого боку, безкоштовний хостинг має ряд значних мінусів, через що я все-таки не радив би вам користуватися подібним виглядом послуг. Ось мінуси безкоштовного хостингу:

1) На подібних серверах розміщуються сотні і навіть тисячі сторінок, через що з ним частенько буває досить поганий зв'язок, а незрідка цього зв'язку немає зовсім, і ваша сторінка просто "не відкликається".

2) Там не завжди надається FTP-доступ.

3) Дуже часто такі сервери частину вашої сторінки використовують під власну рекламу: розміщують власні банери (рекламні блоки), що рекламують якісь їх види послуг. Зрозуміло, вигляд вашої сторінки при цьому дещо спотворюється.

4) Більшість баннерообмінних мереж взагалі не працюють з сайтами на безкоштовних хостингах. Чому існує така дискримінація? Тому що безкоштовні хостинги, як правило, мають невелику надійність і ваш сайт досить часто може бути недоступним для відвідувача, і до того ж того, такі сервери майже завжди виступають в ролі трампліна: на них викладаються сайти початківцями, які не представляють особливого інтересу для серйозних контор. А коли проходить задоволення від самого факту появи вашої сторінки в інтернеті, ви починаєте займатися своїм дітищем серйозніше.

Тут вже знадобиться хостинг з додатковими можливостями, а саме - підтримка баз данних, скриптів, підвищений рівень надійності і т.п. Тобто платний хостинг. Але і це ще не все...

Коли ваш сайт почнуть відвідувати тисячі відвідувачів за добу, кількість контенту буде вимірюватись сотнями чи навіть тисячами мегабайт, і дискового простору та процесорних потужностей серверу почне не вистарчати, тоді вам доведеться думати про власний сервер.

Звичайний шаред-хостинг(shared hosting) коштує від 1 до 10 доларів в місяць. Оплата власного сервера вимагає більш вагомих вкладень. Чому? Тому що у цьому випадку ваш сайт розміщується не у папочці із назвою "site№297871" на жорсткому дику комп'ютера, де разом з вами хостяться сотні чи навіть тисячі таких же сайтів, а на окремому спеціалізованому комп'ютері, який керується відповідним ПЗ.

І ще, напослідок, декілька рекомендації. Досить часто інтернет-провайдери надають у комплексі послуг і місце під домашню сторінку. Тобто ви замовляєте у провайдера інтернет і отримуєте ще і хостинг в якості бонуса. Отже можна на перший час розміщатися у вашого інтернет провайдера.. Якщо ви купляєте картки для доступу і інтернет, або у вас корпоративний пакет доступу, то можна підібрати собі безкоштовний хостинг, благо таких на даний час досить.. Варто зауважити, що я не агітую за безплатність , бо як відомо, безплатний сир тільки..ну, ви зрозуміли. Але, потестувати сайт, потренуватися та розібратися з налаштуваннями можна і на безкоштовному хостингу.

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.7MB | 0.04Sec ad Google