Що таке сателіт?

Категорії статей: сателіти ; 11.07.2009

Спершу, як в будь-якому хорошому підручнику, давайте дамо визначення сателітам. Вигадувати нічого не будемо, оскільки у Вікіпедії можна знайти сповна адекватне визначення.

Сателліт - це допоміжний сайт, який надає допомогу в просуванні основного сайту, певної компанії або товару (сервісу).

Білш ємнє і точне визначення придумати складно. Давайте розберемо його на живому прикладі, який дасть відповідь на питання, - що ж таке сателіт і чим він відрізняється від сата?

Нажаль, новачкам багато моментів будуть незрозумілі, але головне з'ясувати суть.

У мене є сайт (СДЛ - сайт для людей) з тематики МЕБЛІ. Це каталог статей, в якому кожна сторінка оптимізована під певне ключове слово для збору трафіку з пошукових систем по низькочастотних(НЧ) запитах. Зрозуміло, головна сторінка оптимізується під високочастотний(ВЧ) запит і прокачується зовнішніми посиланнями сильніше за останніх. Проте проблема в тому, що високочастотних запитів, яким даний сайт релевантий, більше десяти і просунути головну сторінку в ТОП-10 по кожному з цих запитів проблематично. Набагато ефективніше визначити один-два ВЧ і по ним просувати морду (саме так називають головну сторінку веб-сервера-майстра). Краще бути видимим в ТОП-3 по двох запитах, чим в ТОП-20 по десяти.

Але що ж робити з останніми запитами? Адже в ТОП по ним все-таки можна пролізти! Ми втрачаємо купу цільового трафіку. І тут на допомогу приходять САТЕЛІТИ - супутники основного сайту. Кожен сателіт вішається на окремий домен і присвячується якійсь вузькій тематиці усередині загальної (меблі). Так, один присвячується кухонним меблям, другим - офісним меблям, третій - меблям для вітальні і так далі Кожен сателіт, у свою чергу, наповнюється статтями і просувається по ВЧ і СЧ.

В підсумку, сателіти стають “як би” розділами основного сайту, а також постачальниками цільового трафіку і зовнішніх посилань з потрібними анкорами на головний сайт і інші сателіти!
Мы отримуємо в свої руки “сітку” сайтів, зроблених для людей, в якій постійно циркулює трафік - з сателіта на головну, з головною на сателіти, з одного сателіта на іншій і так далі. А цей трафік, у свою чергу, монетизируется за допомогою контекстної і прямої реклами.

Все це вимагає досить великих фінансових (просування) і тимчасових (створення і наповнення) витрат, зате вихлоп від такої “планети із спутниками” просто прекрасний!

А тепер “повернемося до наших баранів”…

З ввідної статті Ви, напевно, зрозуміли, що сателіти заробляють гроші на продажі посилань. Проте офіційне визначення сателіта і те, що ми називаємо сателітами - абсолютно різні речі! Нестиковка, погодьтеся?

Сателлит - це благородне творіння вебмайстерських рук, зроблене для просування СВОГО крупного основного сайту і залучення на нього додаткового ТРАФІКУ з пошукових систем (!) шляхом обхвату широкого кола запитів.

А ось Сат - це сайт, зроблений для заробітку на продажі посилань, для якого НЕ ВАЖЛИВА відвідуваність. Для сата важливі лише показники тІЦ і PR - чим вони більші, тим більше прибуток. І просуває сат не ОДІН Ваш сайт, а цілі групи ЧУЖИХ сайтів, посилання на яких купуються оптимізаторами на його сторінках.

От так то… Сподіваюся, тепер моя позиція з питання “чому сат, а не сателіт?” Вам зрозуміла, розжував все як міг :). Сподіваюся, Ваш мозок ще цілий :).

Однако не приймайте все так близько до серця. Можете називати “сайти для продажу посилань” як завгодно - хоч сателітами, хоч сатами, хоч саЙтеллітами (сайт-але-не-сайт), хоч говносайтами (досить популярне у жаргонному вжитку вираження) - суть від цього не зміниться.

Мы зароблятимемо створюючи спеціальні сайти і продаючи на них посилання. От і все :).

Взагалі, теорія завжди складна для розуміння, проте на практиці кожен отримує відповіді на всі питання. До практики ми скоро перейдемо, а поки що трохи теорії :)…

Рухаємось далі...

По зовнішнім джерелам

Раніше Навіщо оптимізатори купують посилання? | Пізніше Створення власної мережі сателітів - замість вступу

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 2.39MB | 0.01Sec ad Google