Що таке CMS?

Категорії статей: шо це таке ; 18.04.2010

Англійська абревіатура CMS розшифровується як «Система управління контентом». Про «сі-ем-ес-кі» говорять тоді, коли обговорюють сайти. Ви також можете зустріти терміни «система управління сайтом», «конструктор сайту», «двигунець сайту» - всі вони є варіантами вільного перекладу англомовного поняття Content Management System. Спробуємо розібратися, що це таке, і для чого воно необхідне.

Що таке CMS

У англійському оригіналі головне слово стоїть на початку словосполучення, тому почнемо з нього.

Контент(Content)

У українській мові немає аналога цьому поняттю. Частіше за всього намагаються перевести це слово як «вміст» , але це неточний переклад. Калька з англійського - «контент» - теж ясності не додає.

Але є набагато точніший переклад: «сама суть».

У застосуванні до сайту, контент - це та інформація, яку Ви бажаєте донести до людини, що читає сайт. Контент - це цифри в тексті новини про виплату дивідендів за підсумками року; графік зростання показників Вашої компанії на сторінці «Наші успіхи»; фотографії з корпоративного свята у фотогалереї.Тобто, з точки зору системи управління сайтом, контентом є інформація, унікальна для кожної сторінки. Логотип Вашої компанії в лівому верхньому кутку, або список заслань на інші сторінки сайту в меню справа, - це не контент, тому що ця інформація однакова для всіх сторінок сайту (в термінах CMS це частини шаблону сторінки).

Управління(Management)

Слово «управління» застосовується лише в контексті якого-небудь процесу. Не можна управляти, якщо не ведеться якась робота. Чому сайтом потрібно саме управляти?

Тому що сайт - це живий процес, а не статичне єство. Багато хто думає, що сайт подібний до рекламного буклета, для якого один раз намалювали красиві ілюстрації, один раз написали текст, один раз надрукували мільйонним тиражом, - і ось вже можна роздавати його на виставках цілий рік підряд. Це небезпечна помилка.

Насправді сайт - це аналог щоденної телепередачі, основна робота над якою починається лише після пілотного випуску, і продовжується стільки років, скільки передача стоїть в сітці мовлення телеканалу. У точності те ж саме вірно і для сайту: поки він існує, над ним повинна вестися постійна робота. Якщо на нім хоч би раз в декілька днів не з'являється новий контент, сайт швидко стає нецікавим для відвідувачів. Отже, підготовка контента для сайту - це рутинний процес, яким потрібно ефективно і зручно управляти, причому самостійно, не доручаючи настільки важливу справу стороннім людям. Адже ви не доручатимете зйомки Вашої телепередачі людині з сторони? А це означає, що само управління не повинне віднімати надто багато часу і сил або вимагати високої кваліфікації.

Вважайте, що система управління контентом - це Ваше іменне режисерське крісло, апаратна нелінійного монтажу і звукозапису, і ефірна студія - і все в одному флаконі.

Система(System)

Слово «система» останнім часом дуже широко вживається в повсякденному ужитку, і від цього сильно знецінилося. Адже його відвічний сенс дуже глибокий. Ще глибші похідні поняття.
Послухайте: «систематичне повторення», «системний підхід», «методика систематизації», «привести роботу над проектом до системи». Всі ці словосполуки широко застосовуються в теорії управління діловими процесами, коли мається на увазі їх покрокове виконання згідно затвердженого порядку.

Так само і система управління контентом має на увазі приведення роботи над сайтом до чітко певної послідовності однотипних дій.

Робимо висновки

Отже, CMS - це комп'ютерна програма, призначена для того, щоб систематично, керуючись розробленою методикою і згідно чіткого розпорядку, самостійно управляти тим, що побачать і прочитають відвідувачі Вашого сайту.

За допомогою CMS Ви зможете у будь-який момент створити нову сторінку сайту; розмістити на ній слайд з презентації нового продукту Вашій компанії прямо в день його анонса; упорядкувати накопичену за два роки на сайті інформацію і перетворити її на енциклопедію для Ваших клієнтів, - тобто, зробити з опублікованою на сайті інформацією все, що необхідне, аби сайт був цікавий відвідувачам і приносив користь Вашої компанії. Причому зробити все це можна буде швидко і просто, тому що системний підхід до процесу завжди приводить до простоти і порядку.

І найголовніше - CMS у більшості випадків не вимагає від вас поглибленних знань у сайтобудівництві. Маєте контент для сайту? Є CMS ? Значить у вас вже є сайт! Досить лише цей контент згодувати сі-ем-ес-ці. У більшості випадків користування CMS-кою не складніше за набір та форматування тексту у звичному "ворді". На данний момент існує безліч усіляких CMS-ок, і навіть лінивий школяр здатен за день-другий "зверстати" свій сайт. Сайтобудівництво перетворилося на нескладну та цікаву гру. Отже успіхів вам!

По зовнішнім джерелам

Один комментарий на запись “Що таке CMS?”

  1. orest пишет:

    очень класний сайт

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 2.41MB | 0.03Sec ad Google