Секрети правильної розкрутки сайтів простими словами

Категорії статей: розкрутка та оптимізація ; 10.07.2009

Починаючі вебмайстри часто думають приблизно так - я зараз закачаю свій сайт у інтернет, і на нього ринуться хвилі відвідувачів, бажаючих щось почитати про мене та що-небудь завантажити з сайту. Це далеко не так. Звичайні мешканці інтернету з великим інтересом завітають не до вас, а на який-небудь інформаційний портал. І дійсно, нам куди більше хочеться дізнатися що-небудь про наших кумирів, ніж про якихось звичайних людей. З іншої сторони, багато людей набувають популярність саме у віртуальному світі. Наприклад, популярні автори різних електронних видань або розсилок, власники широко відомих сайтів різної тематики.

Багато комп'ютерних авторитетів завоювали популярність в інтернеті завдяки своїм публікаціям на сайтах чи активній діяльності у різних форумах. Ви, звичайно ж, можете повторити такий шлях, але, на жаль, для цього треба багато працювати і багато чому навчитися, і тут я вам ніяк не зможу допомогти, так як справа ця вимагає оригінального творчого підходу.

У процесі розробки сайту важливо розуміти, що ви створюєте свої власний витвір. НЕ рівняйтесь ні на кого. Можна лише почерпнути ідеї щодо дизайну, концепції, але зміст ваших сторінок повинен бути витвором вашої власної розумової праці. Ви не повинні публікувати на своєму сайті чужі думки, нехай вони знаходяться на інших. Вам потрібно писати все самостійно, адже це важливо не тільки для відвідувачів, але і для вас, так як практикуючи передавати іншим інформацію від себе, ви набуваєте дуже цінного досвіду. І не важливо наскільки добре у вас буде виходити, з часом ви навчитеся і будете працювати більш професійно. Для початку ознайомтеся зі схожими по тематиці роботами інших людей. Ви можете багато чого для себе відкрити. Дізнавшись що-небудь нове, не поспішайте все це видати відвідувачам, спочатку самі все осмисліть і розберіться в новій інформації, адже вам можуть задати питання, на які буде соромно не відповісти.

Якщо ж вам раптом сподобаються деякі матеріали, і ви захочете викласти це добро на своєму сайті, то заздалегідь варто запитати про це автора. Це допоможе вам уникнути в подальшому багатьох проблем. Наприклад, у мене був такий випадок, коли один хлорчага просто-напросто вкрал мою статтю. Справи-то нехитрі. Просто прибрав з роботи всі мої посилання і сам назвався автором. Таким чином він намагався наповнити свій сайт чужою інформацією за що і був покараний. Не скажу, що я зробив, але стаття швидко зникла з сайту зловмисника, а сам він був явно наляканий. Не допускайте цього. Завжди і всюди намагайтеся дотримуватися авторськіх прав, тим більше, що, запитавши у людини дозвіл на використання його матеріалів, ви тим самим можете отримати в його особі доброго друга та однодумця.

Важливу роль перед розкруткою сайту відіграє ступінь його інформаційної цінності. Вся інформація повинна бути спеціальним чином розподілена за тематичними підрозділам. Не слід одразу на головній сторінці давати посилання на всі ваші сторінки. Краще розподілити всі зміст так, щоб вашим відвідувачам було зручно переглядати сторінки вашого сайту без істотних витрат часу на пошук потрібної інформації. Не створюйте порожніх розділів. Якщо вам нема чого поки викласти, краще не дезорієнтовувати читачів. Все це погано позначиться на ставленні до вас. Характерною ознакою непрофесіоналізму є наявність сторінок з вичурним написом "Under Construction". А поруч ще можуть поставити якоісь анімовані зображення, взяті з пересічної графічної бібліотеки. Навіщо створювати такі сторінки? Сайт повинен містити корисну інформацію, і чим кориснішою вона буде, тим легше буде згодом перейти до його розкрутки та подальшого розширення.

На стадії створення сайту також корисно знати, що поступове наповнення інформацією набагато ефективніше нерегулярних оновлень в плані утримання аудиторії. Постійне додавання нових цікавих матеріалів дуже корисно в цьому плані. Особливо корисно це в початковій стадії розвитку сайту. Припустимо, до вас на сайт прийшов відвідувач. Куди він піде спочатку? Правильно! Дивитися ваші новини. Саме на стадії ознайомлення з новинами сайту відвідувач зазвичай робить висновок про те, наскільки актуальна інформація, запропонована йому на цьому сайті. Побачивши, що вчора на вашому сайті з'явилися свіжі сторінки або інші цікаві штучки, відвідувач попрямує туди щоб оцінити вашу роботу. Якщо ви досить часто оновлюєте свій веб-сайт, то можу вам з впевненістю сказати, що у вас буде формуватися постійне ядро аудиторії, що складається з повторних відвідувань. Люди будуть регулярно відвідувати ваш сайт просто щоб перевірити чи не з'явилися на ньому щось новеньке. Такі відвідувачі для вас найцінніші, бережіть їх. При оновленні сайту обов'язково давайте знати про це вашим читачам.

Просування сайту в інтернеті - справа нелегка. Всю роботу по розкручуванню можна розділити на кілька етапів. Зрозуміло, всі ці етапи взаємопов'язані і можуть укладатися в одні й ті ж часові рамки. Я би виділив три основних етапи: початкове залучення відвідувачів, утримання аудиторії і подальше просування.

Найважливіший етап у розвитку будь-якого сайту полягає в початковому залученні на нього відвідувачів. На даному етапі ви заявляєте на весь світ, що ваш сайт з'явився і містить масу корисної інформації. Вся робота полягає у реєстрації сайту в різних пошукових системах і каталогах. Важко заздалегідь передбачити, звідки приплив майбутніх відвідувачів буде найбільшим. Тут все залежить від тематики сайту та від організації того чи іншого каталогу чи пошукової машини. На своєму прикладі скажу, що основна маса нових людей приходить на мій сайт з Yandex і з Google. Але, на жаль, перспектива залучення відвідувачів із цих пошукових систем світить тільки сайтам, що містить досить корисну інформацію у текстовому виді. Але що робити, наприклад, якщо ваш сайт пропонує відвідувачам галерею ваших графічних робіт? Ну не фіксують сучасні пошуковики графічні файли. Прикро. У таких випадках раджу під кожним зображенням давати короткий опис. Це дозволить відвідувачам знаходити ваші роботи навіть за допомогою пошукових машин.

Інша справа - каталоги. Тут можна розгулятися досхочу. Каталоги відрізняються від пошукових машин тим, що інформація про ресурси вводиться вручну на відміну від автоматичних роботів пошукових машин. Пошукові машини легко обдурити, людей важко. Зазвичай каталоги ресурсів обслуговуються людьми. Реєструючись, ви заповнюєте запропоновані поля, де дотримуючись правил додаєте інформацію щодо свого сайту (назва, опис, ключові слова для пошуку, адреса, ім'я автора і так далі). Потім за роботу беруться модератори каталогу. Модератор - людина що займається реєстрацією сайтів, стежить за актуальністю інформації та здійснює роль цензора. Саме вони вирішують бути чи не бути вашому сайту в каталозі. Тому ніколи не передавайте їм неправдиву інформацію! До речі, багато каталогів мають свої власні вимоги до внесених ресурсів. Деякі не беруть сайти, розташовані на безкоштовних серверах або містять інформацію еротичного характеру. Але таких строгих каталогів небагато, і ви з легкістю зможете зареєструватися у величезній кількості їх менш вимогливих коллег.

Зареєструватися у величезній кількості каталогів і пошукових машин нам допомагають спеціальні програми й онлайнові служби. Є такі сайти, які абсолютно безкоштовно нададуть вам можливість швидкої реєстрації. Зазвичай все відбувається досить швидко, на це може піти менше години при добрій продуктивності. Всі інструкції по використанню таких служб можна знайти безпосередньо на їх сайтах. Різні комп'ютерні програми-реєстратори також зручні при реєстрації. Наприклад AllSubmitter.

Залучаючи відвідувачів на сайт, можна скористатися послугами численних віртуальних дошок оголошень або попросту форумів. При цьому інформацію про ваш ресурс важливо подати грамотно, інакше результат буде зворотним. Не публікує ваше оголошення багаторазово, це може викликати роздратування з боку інших мешканців мережі. Засмічення форумів, чатів, гостьових книг одноманітною інформацією називається на мережевому жаргоні "флуд". Не займайтеся цим. Навіть заманивши відвідувачів таким чином, ви не отримаєте від них справжної зацікавленості у вашій інформації. Більш правильним підходом буде розміщення оголошень в декількох форумах, ніж розміщення декількох однакових оголошень в одному.

СПАМ - метод залучення аудиторії за рахунок масової розсилки поштових повідомлень рекламного характеру. Я категорично проти цього. Це легкий шлях. Ефективність цього методу різко падає, незважаючи на всю винахідливість спамерів. Дуже грубий метод, який може коштувати вам дуже дорого. Можна втратити поштову скриньку, нажити ворогів і навіть вислухати грубощі від свого провайдера. В останньому випадку ви можете втратити і провайдера.

Всі перераховані вище методи збільшення аудиторії є найбільш простими і до того ж безкоштовними. На халяву звичайно злітають дуже багато бажаючих,і ви можете потонути у їх потоці. Тому можна використовувати більш просунуті методи. Я не буду говорити про платні розміщення вашої реклами на інших сайтах. Це досить дороге і абсолютно непотрібне задоволення для початківців. Варто розповісти про методи, які були використані в свій час мною.

Розміщення своїх авторських статей на інших сайтах передбачає розміщення посилання на ваш сайт. Ви можете цим скористатися і пропонувати свої матеріали різних інформаційним сайтам, електронним видавництвам і так далі. На практиці можна побачити хороший приплив відвідувачів з таких посилань. І це не вимагає від вас будь-яких дій в подальшому. Розміщуючи свої власні матеріали на інших сайтах , ви тим самим здобуваєте популярність, на вас легко можуть вийти зацікавлені і попросити дозвіл на публікацію ваших матеріалів. Це в свою чергу прискорить процес розкрутки сайту.

Також можна відкрити розсилку новин вашого сайту за допомогою електронної пошти. При цьому приплив відвідувачів можна отримати від самих служб розсилок. Найбільш популярні зараз Служба розсилок http://subscribe.ru, http://content.ru та http://maillist.ru/. Перша - найстаріша і сама вимоглива. Новачкам тут важко. Причин цього безліч. Починаючи з того, що інформацію про вашу розсилку буде важко знайти в загальному каталозі, і закінчуючи вимогами адміністрації до якості та змісту розсилок. Самим оптимальним варіантом я вважаю Контент.Ру. Їхня політика дуже лояльна до новачків і непрофесіоналів. Служба дуже зручна і, що найголовніше, дуже грамотно ставиться до залучення передплатників до нових розсилок. Все це і багато чого іншого дозволить новачкам мати більш трьохсот передплатників вже в перші дні існування розсилки. Але одна справа створити розсилку, інша справа її вести. Я не кажу, що це досить складно і до чогось вас зобов'язує. Я вам це стверджую.

Для програмістів існують спеціальні каталоги програмного забезпечення. Розміщуючи на таких сайтах посилання на свої програми, ви отримуєте не тільки аудиторію, але й фанатів. Різні сайти, присвячені комп'ютерній графіці та анімації мають великі галереї робіт з посиланнями на авторів. Поети можуть публікувати свої твори на літературних сайтах і так далі. Таким чином, існує дуже багато різних методів початкової розкрутки сайтів. Секрет успіху полягає у правильному використанні цих методів і, звичайно ж, в постійному вдосконаленні вашого веб-вузла. Адже ви ж бажаєте, щоб ваш сайт був самим цікавим і популярним?

По зовнішнім джерелам

Раніше Встановлюємо на сайті лічильники відвідувань | Пізніше Помилки при оптимізації сайту

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.89MB | 0.16Sec ad Google