Пошукові трюки

Категорії статей: пошукові системи ; 30.09.2010

Пошукові системи спочатку призначалися для пошуку текстової інформації в мережі. Проте, мережа настільки розвинулася, що текстова інформація звичайного користувача вже цікавить не так сильно, як інший медіа-контент або просто однозначна відповідь на своє питання. Існують такі питання, для пошуку відповіді на яких необхідно знаходити спеціальні сервіси. Пошукові системи Google і Яндекс полегшили нам життя в цьому плані і готові відповісти на багато з ваших питань, які стосуються не лише пошуку публікацій.

Пошукові трюки

Отже, які ж вони, ці пошукові трюки? Що можна зробити з їх допомогою? Розглянемо деякі з них.

Перевірити правопис

Якщо ви сумніваєтеся, як пишеться те або інше слово (наприклад, галлерея або галерея ), злито або окремо і т. д., тоді введіть це слово в пошук Google і ви відразу отримаєте відповідь. Цей трюк може допомогти молодим копірайтерам, які пишуть статті на свої блоги або для інших сайтів.

Перевірити час

В Яндекса є чудова можливість перевірити точний час в своєму або якому-небудь іншому регіоні. Якщо ви прокинулися увечері з бодуна біля монітора з відбитками клавіатурних клавіш на щоці і нема у кого (або є, але соромно) запитати котра година, запитайте в Яндекса. Для цього досить лише ввести запит котра година? (або скільки часу?)

А якщо ви прокинулися через те, що вас розбудив по асьці приятель із Жмеринки і вам до болю цікаво, який же у них там в таку рань година, тоді знову ж таки запитаєте в Яндекса - котра година в Жмеринці. Те ж саме, до речі, можна зробити і в Google.

Різницю в часі тим між тією ж Жмеренкою і вашим містом можна також взнати в Яндекса, він знає все! У відповідь на запит котра година в москві і києві? дасть вам знати час в Москві, в Києві і різницю між ними в годинах. Дуже зручно, якщо ви фрілансер і спілкуєтеся з клієнтом з-за кордону.

Взнати курс валют

Ви працюєте в Києві, а ваш замовник розташований в Москві і хоче заплатити вам рублями? Без проблем можна взнати, скільки це буде в гривнах або іншій популярній валюті. Для цього введіть приблизно наступний запит в Google: 1100 рублів в гривнах .

Для визначення саме курсу валют, можна ввести запит виду 1 долар в гривнах .

Взнати погоду

Часто буває необхідно взнати прогноз погоди, проте, не завжди пам'ятаєш, на яких сайтах це можна подивитись. Для таких випадків в Google і Яндексі введіть просто слово погода і вкажіть назву міста. Наприклад, погода в Жмеринці .

Те ж саме можна зробити і в Google, але результати, чомусь, бувають різними (по температурі повітря). Кому з них вірити, вирішувати вам! :)

Визначити свою IP-адресу

Ви знаєте як визначити свій айпишник? Ні? Існує безліч сервісів, які дозволяють це зробити, проте, в Яндексі це зробити простіше простого. Введіть просто запит мой ip або мой айпи (на українській не спрацьовує) і Яндекс не забариться з відповіддю.

Пошук визначення

Читаючи різні розумні блоги, багато хто стикається з незнайомими термінами (анкори, дорвеї, ротація і т.д.). Аби не запитувати на форумах і не шукати сайти з описом тих слів, використовуйте оператор "define:" у Google, він призначений спеціально для пошуку визначень термінів. Наприклад, можна взнати, що таке анкор за допомогою запиту define:анкор.

Пошук синонімів

Для пошуку синонімів в Google існує спеціальний оператор тільда (~). Проте, на жаль, для російських слів цей оператор не спрацьовує, але для англійських, часом, може заощадити вам купу часу. Наприклад, відомо, що для того, щоб попасти в результати пошуку за запитом, що містить оператора define:, на сторінці із списком термінів повинно в URL, TITLE і заголовку H1 зустрічатися слово словник (англ. dictionary). Проте існує безліч синонімів цього слова, спробуємо їх визначити за допомогою запиту: ~dictionary -dictionary

Із слів, що підсвічуються, ми бачимо, що гугл вважає синонімами слова dictionary також glossary, language, terms. Спробуємо знайти всі синоніми цього слова в пошуковій системі.

Виявляється, що для словника можна також використовувати слова-синоніми words, define, phrases, terminology, names і так далі

Вирішення рівнянь

Пошукова система nigma.ru дозволяє вирішувати безліч завдань, у тому числі рівняння, і навіть системи рівнянь. Наприклад, ви можете попросити у неї в математичній формі відповідь на потрібне завдання:

Пошук шпалер на робочий стіл

Шпалер в мережі предостатньо і шукати їх, безумовно, краще на спеціальних сайтах, типу getawallpaper.com, проте, найшвидше і, отримуючи всілякі відповіді, шпалери на свій стіл можна знайти в тому ж самому Google.

Для пошуку шпалер я використовую ключову фразу, наприклад, "гори", а також вказую розширення jpg, аби відсіяти інших типів файлів. І так, пошук проходить по картинках.
Вводимо ext:jpg гори

Знизу форми пошуку ви можете відмітити форму фільтру. Зазвичай, я там вибираю "Дуже великі картинки" в одному фільтрі і "Фотографії" в іншому, аби отримати шпалери великого розміру. Також ви можете вказати колір, якому віддається перевага, наприклад, червоний у фільтрі кольору.

Для здобуття гор в рожевих тонах або яких-небудь інших, поміняйте лише колір в потрібному фільтрі під формою пошуку.

Пошук сапо-посилань

Не знаю, для чого це може згодитися, але, можливо, кому-небудь знадобиться для визначення сайтів і анкоров, по яких просуваються конкуренти. У пошуковій системі є можливість знайти ті самі .db файли, в яких зберігається вся інформація про розміщені на сайті посилань, які куплені через біржу sape. Для цього використовуйте наступний трюк: inurl:"links.db" intext:__sape_ips__

По зовнішнім джерелам

Один комментарий на запись “Пошукові трюки ”

  1. Andriy пишет:

    Україномовний сервіс визначення IP:
    http://youip.org.ua

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.98MB | 0.02Sec ad Google