Особливості розвитку і просування форумів - частина 2

Категорії статей: розкрутка та оптимізація ; 30.09.2010

Первинний приплив відвідувачів

Дуже важливий момент - на тільки що створений форум потрібно залучити первинний приплив відвідувачів. Чудово, якщо у вас є сайт, з якого можна направити відвідувачів.

Якщо у вас немає сайту, звідки можна забезпечити приплив відвідувачів, потрібно створити на форумі 2-3 розділи і декілька повідомлень за допомогою фантомів (про це я напишу далі), і потім потрібно домовитися з власниками відповідних по тематиці сайтів про розміщення банерів і іншої реклами вашого форуму.

Особливості розвитку і просування форумів

Якщо дозволяють засоби або у вас є знайомі блоггери і вебмайстри, до моменту старту форуму потрібно продумати рекламну кампанію, розмістивши анонси і банери на тематичних сайтах, блогах і форумах. Якщо звичайний сайт або блог сповна може жити перший час без відвідувачів, то для форуму це явна загибель. Форуму потрібне спілкування і активність користувачів.

Фантоми

Фантоми - це коли власник форуму створює декілька аккаунтів і з їх допомогою формує первинні дискусії на форумі. Коли форум тільки створений, погодьтеся, ніхто в нього не стане писати, оскільки він порожній. Аби це виправити, можна зробити 3-5 аккаунтів, з одного поставити питання, з інших відповідати, аби вийшло початкове обговорення.

З цього пункту витікає наступний.

Напевно багато хто з вас чув, що є фахівці, що надають послуги з наповнення форумів. Можна їх залучити до початкової розкрутки вашого форуму. Особисто я такі речі вважаю за краще робити сам - ніхто не наповнить форум в перші дні його існування краще, ніж його власник.

Не створюйте багато розділів

Дуже часта помилка початкуючих власників форумів - вони відразу створюють десятки розділів на своєму форумі. Ні в якому разі не можна так робити. Краще 1-2 більш-менш наповнених розділи, чим десятки порожніх. Розділи потрібно додавати лише при очевидній необхідності в них - коли користувачі самі просять про це або накопичується багато повідомлень, які можна виділити в окремий розділ.

До речі, корисно створити тему на форумі (або розділ, коли форум розвинеться), де користувачі зможуть публікувати свої пропозиції по поліпшенню ресурсу і по нових розділах у тому числі. Зворотний зв'язок з користувачами - велика річ.

Заборонити посилання на файлообмінники

У рунеті дуже поширена ситуація - збирають по інтернету різні файли, програми, клипарти, рамки для фото і т.д., заливають архів на файлообмінники (depositfiles, letitbit, uploadbox, rapidshare і т. д.) і потім залишають посилання на всіх відповідних з тематики форумах, аби заробити пару копійок на скачуванні цих файлів.

Варто заборонити таку практику і ось чому: річ у тому, що розміщення заслань на такі файли не лише порушує авторські права - адже авторів ніхто не запитував і їх імена і сайти ніде не згадуються. Справа ще в тому, що автор матеріалів, які розміщені у файлах, може пред'явити вам претензії як до власника форуму, адже на вашому ресурсі опубліковані посилання на ці файли. До того ж у файлах може міститися богзна що. Тому раджу вам не допускати розміщення таких повідомлень на ваших форумах.

Дам пораду - появу будь-яких небажаних повідомлень можна відстежити за допомогою чудового сервісу Google Alerts. Тиснемо Create new alert («Створити нове повідомлення»), і в першому полі пишемо:

site:урл_вашого_форуму depositfiles OR letitbit OR uploadbox OR rapidshare

Таким чином ви отримуватимете повідомлення про появу повідомлень, що містять небажані слова відразу після того, як їх виявить пошуковий робот Google.

Окрім цього, цей сервіс можна використовувати для того, щоб відстежувати повідомлення, що містять нецензурщину і т. п.

Окрім цього, можна перерахувати будь-які популярні в спамерів слова (назви ліків і т.п.), аби вчасно дізнаватися про їх появу на вашому форумі. Звичайно, немає нічого кращого модерації кожного нового повідомлення на форумі, але для підстраховування повідомлення від Google Alerts прекрасно підійдуть.

Пошукове просування

Форуми, як і звичайні сайти, можна і потрібно просувати по двох напрямах. Головну сторінку - під основні пошукові запити, внутрішні сторінки - під менш конкурентні.

Якщо з головною особливих складнощів немає (за рахунок використання потрібних пошукових запитів в назвах розділів і описів форуму її можна добре оптимізувати), то з просуванням внутрішніх сторінок форуму в пошукових системах можуть бути труднощі, оскільки їх досить складно оптимізувати під потрібні запити.

Вихід є. Потрібно проаналізувати статистику відвідин свого форуму і знайти ті внутрішні сторінки, які вже з'явилися в пошукових системах по яких-небудь запитах. Збираєте, наприклад, 10-20 таких запитів і перевіряєте їх частоту показів в місяць (можна на сервісі підбору слів яндекса) і визначаєте 5-10 запитів з найбільшою частотою. Потім дивитеся, чи можна трохи оптимізувати тексти на цих сторінках і додаєте 2-3 рази потрібний пошуковий запит в їх текст.

Після цього платними і безплатними методами ставите зовнішні посилання на ці сторінки з використанням потрібних пошукових запитів. Просування тих сторінок, які вже з'явилися у видачі пошукових систем, в рази ефективніше і набагато менш витратне, чим просування сторінок, яких ще немає в пошуковій видачі. Якщо пошукова система вже показує сторінку в результатах пошуку, то просунути її вище можна без особливих проблем.

Дисципліна і порядок на форумі

Я переконаний, що на будь-якому форумі має бути дисципліна і порядок. Потрібно знайти «золоту середину»: аби користувачі могли вільно спілкуватися, але при цьому не було сварок. Не можна допускати диктатуру, і не можна допускати анархію, коли немає жодної пошани до модераторів і власника форуму. Звичайно, на форумі мають бути модератори, які стежитимуть за порядком.

Конкурси на форумі

Конкурси - відмінний спосіб збільшити активність користувачів на форумі.
Суть цього пункту в тому, що потрібно постійно підтримувати активність користувачів на своєму форумі. На форумі будь-якої тематики можна придумати способи для підтримки і стимулювання активності форумчан.

Хорошою стимул-реакцією буде введення медалей на форумі, аби вони відображувалися під аватарами форумчан. Це можна зробити за допомогою модів.

Відмінним доповненням до призів на конкурсах буде старий і перевірений спосіб - інтерв'ю з переможцем. Переможець дістане можливість розповісти про себе, він гордитиметься тим, що у нього узяли інтерв'ю, покаже його всім своїм родичам, друзям і знайомим, а ви отримаєте не лише унікальний контент, але і додаткових відвідувачів. Для інших учасників конкурсів на вашому форумі буде хороша стимул-реакція - багато хто теж захоче, аби у них узяли інтерв'ю.

Додатково

Для багатьох двигунців форумів можна реалізувати можливість відстежування клонів - коли користувач заводить декілька аккаунтов з метою накрутки голосувань, публікації фальшивих захоплених відгуків або інших цілей. Я раджу це зробити.

Раджу продумати і чітко прописати правила форуму або кожного форумного розділу - це дозволить уникнути нерозуміння, зайвих роз'яснень, образ і заощадити ваш час і час форумчан.

Я прийшов до висновку, що звичайні голосування на форумі неефективні бо не виключають можливість накрутки. Аби уникнути накрутки, варто ввести так звані анонімні голосування. Це коли конкурсні роботи учасники присилають спочатку організаторові конкурсу, він їх викладає без вказівки авторів, і потім учасники голосують за вподобані їм роботи, не знаючи авторів. Для уникнення накрутки варто ввести обмеження - голосувати можуть тільки ті у кого більше 50 повідомлень. Потім організатор рахує повідомлення з голосами і публікує результати.

Для багатьох двигунців форумів є моди, що дозволяють автоматично відправляти поздоровлення тим форумчанам, в яких день народження.

Для спілкування з модераторами і обговорення організаційних моментів раджу зробити закритий розділ форуму.

Ще корисний момент - зображення можна завантажувати не на сам форум, а на сервіси зберігання фотографій, наприклад, на radikal.ru . Це дозволить уникнути зайвого навантаження на сервер, що позитивно позначиться на швидкості роботи форуму. Звичайно, користувачам потрібно написати детальну інструкцію в картинках, аби вони могли легко і швидко зрозуміти, як завантажувати зображення і поміщати їх в своїх повідомленнях.

Хочу сказати, що розвиток форуму - це дуже цікавий і творчий процес.

Бажаю вам успіхів у всіх ваших починах!

По зовнішнім джерелам

Раніше Вибір хостингу - практичні поради і рекомендації | Пізніше Особливості розвитку і просування форумів - частина 1

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 2.49MB | 0.09Sec ad Google