Особливості розвитку і просування форумів - частина 1

Категорії статей: розкрутка та оптимізація ; 30.09.2010

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, які є особливості в розвитку і просуванні форумів.

Форум - це один з найефективніших способів створити постійну і активну аудиторію. Відвідувачі можуть вільно писати повідомлення, ставити питання і спілкуватися. Багато сайтів компаній і сервісів створюють форуми багато в чому для того, щоб був постійний зворотний зв'язок з відвідувачами і потенційними клієнтами, а співробітники техпідтримки виконують роль модераторів і відповідають на питання.

Особливості розвитку і просування форумів

Мати свій форум - дуже хороша підмога в плані просування своїх послуг або продажу товарів. Загалом, одні суцільні плюси. Відвідувачам і учасники форумів бачуть лише одну частину життя форуму - цікаве спілкування, і вони не замислюються про ті труднощі, які зустрічає власник форуму. Саме про це я хочу сьогодні розповісти.

Не дивлячись на всі свої плюси, форуми є одними з найбільш складними об'єктами для розкрутки. Проте, при правильному підході це вирішується.

Внутрішня оптимізація форумів

Контент на форумах хоч і унікальний і з'являється дуже часто, але в більшості випадків він має мінімальну цінність для пошукових систем.

Найголовніша причина того, що форуми досить важко просувати, полягає в тому, що контент на форумах не оптимізований, оскільки відвідувачі просто пишуть про те, що їх цікавить. На відміну від інших типів сайтів, сторінки форуму практично не можна оптимізувати під той або інший запит. Навіть якщо оптимізувати перше повідомлення, то останні, написані користувачами, не відповідатимуть яким-небудь вимогам внутрішньої оптимізації.

Звичайно, спочатку, коли на форумі мало відвідувачів, можна створювати теми з оптимізованими текстами і заголовками, але коли повідомлень на форумі сотні і тисячі, то погодьтеся, такий номер не пройде.

Якщо неможливо оптимізувати тексти, потрібно оптимізувати метатеги. Звичайно, не вручну, а за шаблоном. Для кожного двигунця форума є свої рішення. Найпростіший варіант - зробити так, щоб заголовок теми автоматично потрапляв в кожен з трьох метатегів - title, description і keywords.

Такий варіант набагато краще для пошукового просування, чим якщо метатеги description і keywords не будуть заповнені, а title починатиметься з назви форуму, а не із заголовка теми, як це часто зустрічається в багатьох двигунцях форумів. Окрім цього, цей варіант дозволяє прибрати з метатега title непотрібні фраз виду “Перегляд теми”, які жодної користі не несуть і лише займають дорогоцінне місце.

За бажання можна зробити так, що description формуватиметься на основі перших речень в першому повідомленні теми. Про це можна взнати на форумах підтримки вашого двигунця.

Розділи форуму можна також оптимізувати. Для цього є опція - розміщення правил розділу у верхній частині форуму. Там можна дописати декілька пунктів і використовувати потрібні пошукові запити для кожного розділу форуму. Це робиться в панелі управління.

У назвах розділів форумів доцільно використовувати потрібні пошукові запити.

У нижній частині форуму також можна помістити 2-3 основних пошукових запити.

SEO-моди

Для двигунців форумів є готові рішення в плані оптимізації - SEO-моди. Знайти їх можна таким запитом в пошуковій системі (назва двигунця + SEO, назва двигунця + mod).
Я перевагу варіанту без SEO модів, оскільки вважаю, що чим менше модів встановлено на двигунець, тим він краще і швидше працює.

Карта форуму

Карта форуму потрібна для того, щоб полегшити індексацію всіх сторінок форуму пошуковими роботами. Для того, щоб дізнатися про те, як створити карту для свого форуму, введіть в пошуковій системі назву двигунця форуму + sitemap. Після створення карту форуму корисно додати її в панел вебмастера яндекса і гугла. Ось, нариклад, безкоштовний сервіс створення карт для форумів phpBB, IPB, vBulletin і SMF: http://forummap.ru/.

Robots.txt

В кожного двигунця форуму є свої особливості для файлу robots.txt. За допомогою цього файлу можна закрити підпапки і файли від індексації (сторінки з профілями користувачів і т.п.), що позитивно позначиться на трафіку який створюватимуть пошукові роботи. З'ясувати, який же robots.txt оптимальний для вашого двигунця, можна, задавши такий запит в пошуковій системі (назва двигунця + robots.txt).

Адреси сторінок

Я переконаний, що будь-які типи адрес сторінок можна успішно використовувати в пошуковому просуванні, і на ефективність вони не впливають. Пошукові системи однаково добре враховують всі види адрес сторінок форумів. Тобто такі адреси, як:

forum.ru/showthread.php?t=4533
forum.ru/viewtopic.php?f=10&t=4111
forum.ru/topic7676s76.html

будуть однаково добре сприйматися пошуковими системами. Немає необхідності робити псевдостатичні адреси (третій варіант).

Ідентифікатори сесій

Багато двигунців форумів по замовчуванню мають так звані ідентифікатори сесій. Це коли в кінці адреси сторінок йде багато цифр і букв, внаслідок чого створюється безліч дублів однієї і тієї ж сторінки, та і для користувачів такі довгі заслання виглядають не дуже привабливо. Кожен відвідувач при заході на форум отримує унікальний ідентифікатор сесії, який додається до адреси кожної відвідуваної сторінки на форумі.

Приклад адреси сторінки з ідентифікатором сесії:
forum.ru/showthread.php?t=4580?sid=fgh46455tefa6bf45ef465bfg

От як виглядатиме адреса сторінки без ідентифікатора сесії: forum.ru/showthread.php?t=4580

Бажано позбавитися від ідентифікаторів сесій. Для кожного двигунця форуму свої рішення, які можна знайти запитом в пошуковій системі (назва двигунця + sid). Можна закрити sid від індексації в robots.txt, але я вважаю за краще взагалі позбавлятися від ідентифікаторів сесій.

У наступній частині я продовжу тему розвитку і просування форумів.

Бажаю вам гарного настрою і оптимізму!

По зовнішнім джерелам

Раніше Особливості розвитку і просування форумів - частина 2 | Пізніше Секрет просування статтями

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.83MB | 0.06Sec ad Google