Оператори пошукової системи Google

Категорії статей: пошукові системи ; 15.05.2010

Оператор Intitle:

Використання: intitle:слово
Приклад: intitle:зелені чоловічки
Опис: При використанні цього оператора ви отримаєте список сторінок, в заголовку (title) яких є фраза по запиту, в нашому випадку це фраза «зелені чоловічки» цілком. Зверніть увагу на те, що після двокрапки не повинно бути пропуску. Заголовок сторінки має важливе значення при ранжуванні, тому віднесіться до складання заголовків з усією відповідальністю. При використанні цієї змінної ви зможете оцінити приблизну кількість конкурентів, які так само хочуть потрапити у топ по цьому запиту.

Оператор Inurl:

Використання: inurl:фраза
Приклад: inurl:зелені чоловічки
Опис: Ця команда показує сайти або сторінки, які мають в адресі URL вихідне ключове слово (www.site.ua/зелені-чоловічки.html або www.site.ua/zeleni-cholovichki.html). Зверніть увагу на те, що після двокрапки не повинно бути пропуску.

Оператор Inanchor:

Використання: inanchor:фраза
Приклад: inanchor:зелені чоловічки
Опис: Використання цього оператора допоможе вам побачити сторінки, на які є заслання з використовуваним ключовим словом у якості "анкору". Це дуже важлива команда, але, на жаль, пошукові машини неохоче діляться цією інформацією з оптимізаторами з очевидних причинах. Є сервіси, Linkscape and Majestic SEO, які готові надати вам цю інформацію за певну плату, але будьте упевнені, інформація цього вартує.

Так само, варто пам'ятати, що зараз Google все більше уваги приділяє «трастовості» сайту і все менше посилальній масі. Безумовно, заслання все ще один з найважливіших чинників, але «трастовість» грає усе більш значиму роль.

Непогані результати дає комбінація із двох змінних, наприклад intitle:15 способів позеленіти inanchor:зелені чоловічки. І що ж ми бачимо, пошукова система покаже нам основних конкурентів, в заголовку сторінки яких міститься фраза «15 способів позеленіти» і вхідними засланнями з анкором «зелені чоловічки».

На жаль, дана комбінація не дозволяє взнати «трастовість» домена, яка як ми вже згадували, є дуже важливим чинником. Наприклад, безліч старих корпоративних сайтів не мають такої кількості заслань, як їх молоді конкуренти, але вони мають багато старих заслань, які і витягують ці сайти на вершину пошукової видачі.

Оператор Site:

Використання: site:адрес сайту
Приклад: site:se0.org.ua
Опис: За допомогою цієї команди ви можете побачити список сторінок, які проіндексовані пошуковою системою. Застосовується в основному для того, щоб дізнатися про сторінки конкурентів і проаналізувати їх. Також оператор може застосовуватись для локального пошуку тільки по вказаному сайту - наприклад запит "зелені чоловічки site:se0.org.ua" шукатиме зелених чоловічків лише на сайті se0.org.ua.

Оператор Cache:

Використання: cache:адрес сторінки
Приклад: cache:se0.org.ua
Опис: Ця команда показує «знімок» сторінки з того моменту, коли робот заходив на сайт останній раз і взагалі, як він бачить вміст сторінки. Перевіряючи дату кеша сторінки, ви можете визначити, як часто роботи заходять на сайт. Чим авторитетніший сайт, тим частіше роботи на нього заходять і відповідно, чим менш авторитетний (на думку Google) сайт, тим рідше роботи роблять знімки сторінки.

Кеш дуже важливий при покупці заслань. Чим ближче дата кешування сторінки до дати покупки заслання - тим швидше ваше заслання буде проіндексоване пошуковою системою Google. Інколи виходило знаходити сторінки з віком кеша в 3 місяці. Купивши заслання на такому сайті, ви лише марно витратите свої засоби, адже цілком можливо, що заслання ніколи не буде проіндексоване.

Оператор Link:

Використання: link:url
Приклад: link:se0.org.ua
Опис: Оператор link: шукає і показує сторінки, які посилаються на вказану адресу url. Це може бути як головна сторінка сайту, так і внутрішня.

Оператор Related:

Використання: related:url
Приклад: related:se0.org.ua
Опис: Оператор related: виводить сторінки, які, на думку пошукової системи, схожі з вказаною сторінкою. Для людини всі отримані сторінки можуть і не мати нічого схожого, але для пошукової системи це так.

Оператор Info:

Використання: info:url
Приклад: info:se0.org.ua
Опис: При використанні цього оператора, ми зможемо отримати інформацію про сторінку чи сайт. Це може бути автор, дата публікації і багато що інше. Додатково, на сторінці пошуку, Google пропонує відразу декілька дій, які він може зробити з цією сторінкою. Або, простіше кажучи, він запропонує використати деякі оператори, яких ми описали вище.

Оператор Allintitle:

Використання: allintitle:фраза
Приклад: allintitle:зелені чоловічки
Опис: Якщо ми почнемо пошуковий запит з цього слова, ми отримаємо список сторінок, в заголовку яких є слова з фрази. Наприклад, якщо ми спробуємо пошукати слово allintitle:зелені чоловічки, то отримаємо список сторінок, в заголовку яких згадуються обидва слова. І зовсім не обов'язково вони повинні йти один за одним, вони можуть розташовуватися в різних місцях заголовка.

Оператор Allintext:

Використання: allintext:слово
Приклад: allintext:зелені чоловічки
Опис: Цей оператор шукає всі сторінки, в тілі тексту яких є вказана фраза. Якщо ми спробуємо ввести запит allintext:зелені чоловічки, то побачимо список сторінок, в тексті яких трапляються ці слова. Тобто, не точна форма фрази «зелені чоловічки», а взагілі - слова «зелені» і «чоловічки» у будь якому порядку та розташуванні.

По зовнішнім джерелам

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.61MB | 0.76Sec ad Google