CMS для сателітів: яку обрати?

Категорії статей: сателіти ; 11.07.2009

Епоха статичних сателітів на чистому html закінчилась. Тепер подібні сателіти створюють лише запеклі маніяки, які або нічого не знають про CMS або просто божевільні :). Ну як ще їх назвати? Створювати статичні ссателіти на html, без використання СМ, справді безглуздо через величезні витрати часу. Наповнення контентом, створення дизайну (нехай навіть на основі шаблону), внесення змін в меню - все це дуже тяжко та довго без використання CMS.

Для тих, хто не в темі.. …

CMS - це система управління контентом сайтів. Найчастіше це складний скрипт (двигунець), написаний на PHP або іншій мові веб-програмування. Приклади CMS: Бітрікс, Joomla, PHP Nuke, NetCat та інші...

CMS дозволяє з легкістю управляти текстовим і графічним наповненням сайту: додавати статті (новини) і розбивати їх на категорії, міняти зовнішній вигляд і навігацію веб-ресурсу за пару кліків (відразу на всіх сторінках), вбудовувати різні додаткові модулі (опити, каталоги файлів) і т.п.

Щоб створити сайт за допомогою CMS, необхідно викачати дистрибутив вибраної системи до себе на комп, після чого закачати файли скрипту на свій хостинг в ту течку, до якої прикріплений домен сайту. Після цього виконується установка СМ згідно інструкції (часто потрібно створити базу даних MYSQL, також проставити CHMOD на різні теки).

Управління СМ після установки реалізується за допомогою панелі адміністратора. Там Ви можете додавати статті і новини, створювати рубрики, підключати додаткові модулі, міняти зовнішній вигляд сайту і т.п.

Так як моєю метою не є проведення курсу “молодого вебмайстра”, на цьому простенькому описі роботи із CMS я доки і зупинюся. Продовжуючи подальшу розповідь, я передбачатиму, що Ви вже знайомі з HTML і основами роботи з CMS. Якщо це не так - придбайте необхідні знання на початок туточки, і потім туточки.

CMS для сателлітів

Не дивлячись на різноманіття систем управління контентом, не кожну з них можна використовувати для створення сателітів. Одна частина личить для СДЛ, інша для блогів. Нас же цікавлять такі CMS, які:

-легкі в управлінні (не вимагається таємних знань PHP і інших мов програмування);
-безкоштовні (а якщо платні, то коштують своїх грошей);
-легко “розмножуються” (проста установка і наповнення контентом);
-мають необхідний сателлітчику функціонал: (генерація зрозумілих людині УРЛ), можливість автонаповнення контентом, просте створення тем оформлення (готові шаблони), RSS стрічка, в ідеалі єдина панель адміністратора для управління сатами.

Існує декілька готових рішень на ринку CMS, які призначені спеціально для створення сателітів. З найбільш популярних назву наступні:

-Zebrum CMS (7700 рублів ліцензія, єдина адмінка, зручна річ);
-SATELLITE-X (35$ ліцензія, легке додавання “спонсорів”)
- AUTOBLOG-X (20$, автонаповнення, вбудовані коди бірж);
-BOOKCMS (65$, створення сателіта з текстового файлу).

Надалі я постараюся детально розповісти про кожну з них, а також про новинки ринку. Але перші сателіти я рекомендую створювати на CMS, розробники якої навіть не думали, що їх витвір використовуватиметься таким чином. Це WordPress (WP) - блоговая платформа, яка вважається відмінним варіантом для створення сатів, оскільки проста в установці, використанні, і безкоштовна.

Ще один варіант - створення CMS під себе. Це буде досить дорога розробка, повний ексклюзив, який використовуватимете лише Ви. Таку річ варто робити лише в тому випадку, якщо Вас не влаштують готові рішення, а також Ви здатні потягнути створення системи у фінансовому плані, знайдете класного розробника і приготуєтеся чекати місяці два-три-чотири. Якщо ж всього цього немає - рекомендую вибрати готове рішення.

По зовнішнім джерелам

Раніше Наповнення сателітів контентом: хитрощі і основи | Пізніше Де брати контент для сателіта (2): другосортний контент

Залишити коментар

Перепечатка любых материалов © 2013 без разрешения автора запрещена. | 3.71MB | 0.09Sec ad Google